Podvod alebo kampaň?

Autor: Peter Lehotský | 11.3.2009 o 9:14 | Karma článku: 13,53 | Prečítané:  4098x

Bolo že to radosti, keď sa pospolitý ľud dozvedel, že do okresného mesta dorazí pán prezident. O jeho nadchádzajúcej prítomnosti svedčili aj upratané ulice a pedantne očistené chodníky od snehu a ľadu. Dokonale čisté bolo aj parkovisko pred miestnym domom kultúry, kde sa celá veľká sláva za účasti pána prezidenta mala konať. Prišiel „uviesť do života – smerom k čitateľovi“ – ako niekoľkokrát zdôraznil z pódia moderátor podujatia – knihu o našej dvojnásobnej olympijskej zlatonosnici. Nuž – mohol rovno omieľať frázu „smerom k ľuďom“ – pretože...

 Foto: Gasparovic.sk

Účel svätí prostriedky

...dva týždne pred spustením oficiálnej prezidentskej kampane si urobil Ivan Gašparovič výlet do Liptovského Mikuláša. A za hranice všedných dní. Treba predsa využiť každú príležitosť byť videný s významnými ľuďmi. Pre tváre, ktoré zviditeľnili Slovensko určite viac ako všetci traja doterajší prezidenti dohromady – Michal Martikán, Dárius Rusnák, Jozef Pribilinec, Anton Tkáč či Elena Kaliská – to platí desaťnásobne. Pán prezident sa vedľa nich cítil viditeľne príjemne. Hlavná hviezda dňa sa pre časopis .týždeň vyjadrila, že prítomnosť Gašparoviča vníma ako prejav náklonnosti prezidenta k športu. A že prijal jej pozvanie na základe osobných priateľských vzťahov.

Keby

Všetko by bolo v poriadku, keby nebol Ivan Gašparovič zároveň kandidátom na „prezidenta hlavy štátu“, ako sa nechtiac preriekol pri ohlásení svojej kandidatúry. Keby sa neblížili voľby. Keby mu moderátor neprihrial polievočku a nezmienil sa o tom, ako významne pán prezident podporuje slovenský šport. Dokonca aj finančne. Vraj nedávno prispel aj na nejakú súťaž v sálovom veslovaní. Asi je to významná disciplína, keď na to dal  sám prezident. Aspoň že sa o tom človek dozvie práve pri takýchto milých príležitostiach...

A prihrievanie polievočky pokračovalo z úst samotného kandidáta. Nezabudol zdôrazniť, že na súčasný šport myslí nielen on, ale aj naša drahá vláda a jej premiér. Áno, ten istý, ktorý mu verejne vyjadruje podporu a ktorý ho zavolal na svoje tradičné turné pri príležitosti osláv MDŽ. Že vlani to náš predseda vlády zvládal bez neho? Pán prezident nemal asi vtedy čas. Alebo termín volieb v kalendári.

Účasť Ivana Gašparoviča v exponovanej predvolebnej dobe na krste knihy o významnej slovenskej športovej reprezentantke by bola možno v súlade s kostolným poriadkom – a rovnako aj vyjadrenie Kaliskej o pozvaní prezidenta a jeho prítomnosti počas spomínaného podujatia – keby nebola spolu s iným účastníkom tejto prapodivnej šou – Antonom Tkáčom – členkou prezidentovho oficiálneho fanklubu. Stačí sa pozrieť na internetovú stránku NasPrezident.sk. Je na čitateľovi, aby všetky súvisiace fakty a skutočnosti vyhodnotil ako zhodu náhod. Prípadne ako účelový zámer a súčasť kampane ešte pred jej oficiálnym začiatkom. Viac k tomu dodávať netreba.

Televízia naša každodenná

Alebo – predsa len ešte pár slov. Výskyt Ivana Gašparoviča v Liptovskom Mikuláši šikovne využila aj z mestských peňazí financovaná Televízia Liptov. Nakrútila s ním mimoriadne vydanie jednej zo svojich diskusných relácií. Je to ústavný činiteľ, v našich končinách sa vyskytuje zriedkavo, tak prečo nie? Všetko by bolo fajn, keby nebolo pred voľbami. A keby nebol konateľom tejto televízie človek, ktorý háji farby parlamentnej strany podporujúcej Gašparovičovu kandidatúru. A ešte aj to by bolo v poriadku, keby si tá istá televízia aspoň spravodajsky – keď už nie pozvaním do diskusnej relácie – všimla o týždeň neskôr prítomnosť iného vysokého ústavného činiteľa v tom istom dome kultúry. Podpredseda Národnej rady ním určite je. Aj keď sa volá Milan Hort.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Muž, ktorý rozstrieľal majdan, teraz zatýka v Moskve

Ukrajinci chcú Kusiuka súdiť, Putin ho poveril velením Národnej gardy.

Píšu Arnab Das a Jacek Rostowski - Fórum

Nemecký vrchol končí, nasleduje návrat Francúzska

Čo znamená nová situácia vo svete pre európsku integráciu.

Píše Mikuláš Sliacky

Fico by si mal kúpiť kladivo

Nebyť Lucie Žitňanskej, už by Jankovská bola v Súdnej rade.


Už ste čítali?