Aj Maďari spievajú slovenskú hymnu. Po maďarsky!

Autor: Peter Lehotský | 8.3.2010 o 7:49 | (upravené 7.5.2017 o 12:11) Karma článku: 12,42 | Prečítané:  17553x

Šialenstvo okolo tzv. vlasteneckého zákona máme za sebou, parlamentným hlasovaním prešiel v podstate hladko, 77 zo 122 prítomných bolo za. Ale k veci. Shooty napísal pekný príspevok, z ktorého vyberám. A pripájam video.

Áno, aj sme si tiež v škole kadejaké pesničky museli vypočuť. Na školských akadémiách okrem Československej aj Sovietsku hymnu a Internacionálu, na hudobnej sme vyspevovali Mládežnícku a Pieseň práce. Na ruštine Kamandir geroj Čapajev. Nijakú lásku k socialistickému zriadeniu ani k Sovietskemu zväzu v nás týmto spôsobom nikto nevypestoval. Bolo nám to smiešne a liezlo nám to na nervy. Pre zástavy ktorým sme sa chodili kľaňať sme mali vyhradenú celú jednu miestnosť. Volalo sa to Sieň družby (alebo tak nejako) a okrem samovarov, maľovaných drevených lyžíc a obrázkov detských udavačov typu Pavka Morozov, boli tam zástavy všetkých sovietskych republík včetne všelijakých obskúrnych oblastí z ktorých mi v pamäti najviac utkvela Oblasť Uluť– ťuťmenská.

Toľko teda citácia Shootyho, celý dosť nasrdený a rozumný text nájdete tu. Ja iba pripojím sľubované video. Je živým dôkazom toho, že tým hnusným Maďarom išlo o potupenie utláčaného národa slovenského už od prvopočiatkov existencie turulov. No predstavte si, oni napísali na NAŠU hymnu maďarský text. A nejaký Béla Bartók (okamžite vyškrtnúť z učebníc hudobnej výchovy!) to šíril ďalej. No fuj!

Inak ma celkom pobavila predstava, že práve túto verziu pustí nejaký charizmatický riaditeľ školy jedno pondelkové ráno študentom. Napríklad na prvého apríla...

VIDEO sa otvorí po kliknutí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Matovič skokan mesiaca, Kiska nestúpa

Decembrový prieskum prekvapil najmä pri OĽaNO.


Už ste čítali?