List budúcemu premiérovi

Autor: Peter Lehotský | 9.3.2016 o 22:38 | (upravené 1.6.2016 o 14:40) Karma článku: 5,75 | Prečítané:  1322x

Tá sviňa, čo tu pre Vás chováme, je už asi deviata, odkedy ju pre Vás chováme. Zatiaľ ste sa nezastavili. Možno dochováme aj dvanástu, ale to nevadí, lebo keď ju nezožeriete Vy, zožerieme ju my. 

Vážený pán budúci premiér,

píšeme Vám v tejto pohnutej dobe aj bez Rastíka, ktorý má iné povinnosti. Nevieme, či sa budete volať Robo alebo Rišo, ale pre istotu Vám píšeme už teraz.

Tá sviňa, čo tu pre Vás chováme, je už asi deviata, odkedy ju pre Vás chováme. Zatiaľ ste sa nezastavili. Možno dochováme aj dvanástu, ale to nevadí, lebo keď ju nezožeriete Vy, zožerieme ju my. Takže vlastne sme Vám vďační, že ku nám nechodíte.

V televízore sme videli, že sa nejako všetci začali báť Mariána. Nuž, my sa ho nebojíme, lebo ani on u nás nebol. Zatiaľ. Ale vo vedľajšej dedine vraj bol a vraj mu veľa ľudí dalo hlasy. U nás mu hlasy nedal nik, lebo u nás nebol. A ani Vy ste u nás neboli, tak sme ani Vám hlasy nedávali. A vlastne nikomu.

Ale susedia z vedľajšej dediny hovoria, že by sme mali dať hlasy niekomu, koho sa ostatní boja. Lebo ak sa ho ostatní boja, tak je to asi super chlap. A vraj sa ho boja aj Cigáni, a to je už čo povedať. A u nás je ich habadej. Najčastejšie tak v polke mesiaca pred poštou a v krčme naproti.

Vážený pán budúci premiér,

voľakto z úradu vlády nám tu postavil multifunkčné ihrisko. Aj sme sa vtedy strašne ožrali, lebo čapovali pri jeho otvorení zadarmo pivo, a boli by sme sa ožrali ešte viac, keby k nemu dávali zadarmo aj borovičku, ale nedávali. Ale ožrali sa s nami aj tí Cigáni, čo vysedávajú v krčme naproti pošte. Toto je spravodlivosť? Toto musíte zaraziť! Lebo Marián sľubuje, že to zarazí, boha jeho! Síce aj my sme nezamestnaní alkoholici, ale aspoň nie sme Cigáni.

Marián vraj sľuboval, že nás zbaví diktátu Bruselu. Netušíme síce, čo to diktát je, a ani s akým „i“ sa píše, ale asi je to prenáramne dôležitá vec, mať diktát z Bruselu, keď o jeho výhodách hovorili v televízore. Vraj bez neho zatvoria veľa fabrík a ľudia budú bez práce. My sme tu bez práce už dlho a ak bude bez práce aj zvyšok Slovenska, my sa tomu brániť veľmi nebudeme, lebo nám to ani nepomôže, ani neublíži. Konečne bude spravodlivosť a budeme sa mať zle všetci rovnako.

Vážený pán budúci premiér,

ak by ste konečne ku nám zašli, tak nás nájdete v krčme oproti pošte. Sedíme tu viac od polky mesiaca aj s tými hnusnými Cigáňmi, ktorí - rovnako ako my - prepíjajú dávky. Inú robotu na práci nemáme, iba kukať televízor a nadávať na Cigáňov a huncútskych pánov z Bratislavy. A prídite aj s Mariánom, bude väčšia psina.

Vaši občania obce Dolný Výplach

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako zmanipulované voľby zrodili bieloruský národ

V čom sa protesty v Bielorusku líšia od minulosti.

Dobré ráno

Dobré ráno: Špekuluje sa, že Trump neuzná výsledky volieb

Voľby sa v USA konajú 3. novembra.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Keď diktátor slabne

Lukašenka môže udržať pri moci už len skorumpovaná armáda.


Už ste čítali?