List staronovému premiérovi

Autor: Peter Lehotský | 9.4.2016 o 16:46 | (upravené 1.6.2016 o 14:40) Karma článku: 5,81 | Prečítané:  1081x

V televízore nám povedali, že máte veľa práce s dvoma novými kamarátmi a jedným starým. Niektorí dokonca tvrdia, že všetci sú starí. My sa považujeme za mladých a držíme Vám palce, ak nám ich držíte aj Vy.

Vážený pán staronový premiér,

tá sviňa sa začala v poslednej dobe správať ako sviňa. Iba žerie ako zmyslov zbavená a kadí na naše prosby, aby kadila v chlieve a nie na dvore. Tam sa to upratuje ťažšie. A aby sme nezabudli, úvodom nášho listu Vám zo srdca blahoželáme k tretej vláde. Veríme, že rovnako ako Vy sa budeme mať dobre aj my. Však už by bolo na čase.

Ale inak sme Vám stále vďační, že ste ku nám doteraz nezavítali. V televízore nám povedali, že máte veľa práce s dvoma novými kamarátmi a jedným starým. Niektorí dokonca tvrdia, že všetci sú starí. My sa považujeme za mladých a držíme Vám palce, ak nám ich držíte aj Vy. Ale vraj ste sa nakoniec úspešne dohodli a na základe zmluvy, ktorú nám nesmiete ukázať Vás aj vás čakajú ďalšie skvelé roky.

Dúfajme, že aj nás. V Dolnom Výplachu nám už predchodca Vášho predchodcu sľuboval kanalizáciu a priemyselný park. Naposledy sme tu mali kolotoče, a ten pojazdný lunapark priniesol kopec srandy. Starosta sa zamotal najskôr v krčme a potom na kolotoči, ale našťastie sa o piatej ráno šéf ringišpílu prebral z opice a tak ho vypol. Starostovi bolo potom ešte asi tri dni zle a odvtedy o parkoch a ani klobásach nechce nič počuť. Nevieme, ako jeho kolotočová opica ovplyvní nezamestnanosť v našej dedine, ale asi nijako.

Vážený pán staronový premiér,

vraj to teraz vďaka Bélovi, Andrejovi a Radovi budete robiť inak. Ak je to pravda, začnite tým, že ku nám konečne prídete. Nájdete nás v krčme oproti pošte, kde sedávame s našimi cigánskymi alkoholickými spoluobčanmi viac od druhej polovice mesiaca – lebo vďaka Vám rovnako ako tí Cigáni už asi 10 rokov nemáme na práci nič iné, iba chľastanie, chovanie tej svine a nadávanie na Cigáňov.

A ten park, čo sľuboval predchodca Vášho predchodcu stavať nemusíte. Stačí, ak doveziete na pár dní lunapark s cirkusom. A Andreja, Bélu a Rada. Borisa nemusíte, ten sa už ohlásil. Lebo Váš známy inštalatér termostatov o ňom v televízore povedal, že tu má Boris ďalšiu dcéru. Alebo syna? Tak si to chce osobne preveriť. Igor s Rišom nás majú zatiaľ v paži, ale to nevadí. Tú sviňu aj tak chováme pre Vás, hoci je dvanásta.

A možno ju nakoniec zožerie Marián a jeho ozbrojení kamaráti. On vie, že roboty je u nás málo – viac nebude, aj keď ju sľúbi – a Cigáňov tiež menej nebude, aj keď nám to sľúbi, ale aspoň sa tie jeho kraviny budú popri tej pálenke, čo nám zaplatí, dobre počúvať.

Vaši občania obce Dolný Výplach

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako zmanipulované voľby zrodili bieloruský národ

V čom sa protesty v Bielorusku líšia od minulosti.

Dobré ráno

Dobré ráno: Špekuluje sa, že Trump neuzná výsledky volieb

Voľby sa v USA konajú 3. novembra.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Keď diktátor slabne

Lukašenka môže udržať pri moci už len skorumpovaná armáda.


Už ste čítali?