List odvolávanému premiérovi

Autor: Peter Lehotský | 8.7.2016 o 17:12 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1213x

Verili sme, že sa po marcových voľbách niečo zmení. Zmenilo sa. Nejakí odkundesi Vám chodia vykrikovať pod okná. Keby ste bývali na dedine, mali by ste vidly a mali by ste čím tých krikľúňov hnať. 

Vážený pán premiér,

úvodom nášho listu pozdravujeme a želáme veľa pevného zdravia. Dúfame, že sa máte dobre napriek tomu, čo o Vás a Vašich kamarátoch rozprávajú v televízore. Radšej ako správy však pozeráme farmárov hľadajúcich ženu, lebo na tom sa dokážeme aj zasmiať. Na Vás, Robovi, Bélovi, Andrejovi a Strapatom ani tak veľmi nie, ale to je asi viac náš ako Váš problém.

Teraz sa veľmi hovorí o nejakom Paštrnákovi. Síce neobchoduje so zeleninou, ale je populárny. Vraj bývate u neho. Prekvapilo nás to, lebo sme si mysleli, že za ten plat, na ktorý sa Vám skladáme už deviaty rok sa dá v hlavnom meste kúpiť aspoň garzónka. Asi nedá, keď ste v podnájme. Potom rozumieme, prečo musíte pýtať štyridsať percent ako niektorí Vaši primátori pýtajú. Je to síce veľa, ale však aj borovička má toľko percent a tešíme sa, že ste sa nenechali aj s tými primátormi inšpirovať slivovicou, ktorá má percent až päťdesiat dva.

Náš starosta nepýta nič, ani v krčme nie, lebo robí  na polovičný úväzok, aby vyšlo na opravu školy, ktorej už desať rokov zateká strecha. Ešte tri roky a budeme si môcť dovoliť objednať jej opravu. Takto si my tu žijeme. Keby ste ku nám zašli, alebo aspoň Marián, tak by ste videli, ako sa máme. Ale keďže už deväť rokov nechodíte, a ani Marián sa nechystá, lebo Cigáňov je u nás iba tri percentá, tak tú sviňu zarežeme s Rastíkom bez Vás. Keď sa ohlási, lebo zatiaľ sa nevyjadril, či Vám takieto listy i naďalej písať môžeme.

Vážený pán premiér,

verili sme, že sa po marcových voľbách niečo zmení. Zmenilo sa. Nejakí odkundesi Vám chodia vykrikovať pod okná. Keby ste bývali na dedine, mali by ste vidly a mali by ste čím tých krikľúňov hnať. Keď už teda Vás nepočúva polícia, ktorá by mala narobiť s krikľúňmi a zlodejmi poriadok.

Iba že by ste nechceli s tými zlodejmi poriadky  narobiť. Ale to už musíte vedieť najlepšie Vy, pán premiér. Ešte raz vinšujeme hodného zdravia, kvôli tomu odvolávaniu sa nečertite, lebo všetci vieme, že ani Vás a ani Roba bez Vás tí Vaši kamaráti do kaše, do ktorej ste dostali nás, nedostanú. A pozdravujte Angelu, keď už predsedáme celej únii.

Len ju, prosím, ku nám nevoďte, lebo síce podľa televízora u nás už vodovod z bruselských peňazí máme, ale v realite stále pijeme vodu zo studne uprostred dediny.

Vaši občania obce Dolný Výplach

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koronakríza už berie prácu Američanom a Nórom. Čaká to aj Slovákov

Aj optimistický scenár je o náraste nezamestnanosti.

Analytik: Prečo banky sprísňujú úvery? Chránia sa

Banky ohlásili výrazne obmedzia úverov.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nie sme vo vojne (píše Michal Havran)

Pocit, že za vami stojí celá spoločnosť, je najvýznamnejším znakom civilizácie.


Už ste čítali?