Slováci, nesmrďte!

Autor: Peter Lehotský | 20.6.2006 o 8:23 | Karma článku: 12,75 | Prečítané:  5946x

            Smrdieť človečinou je na Slovensku ľudské. Neľudské je ale smrdieť ako Slovák.

Stalo sa mi to včera. Čakal som krátko popoludní pred dverami jednej kancelárie. Zrazu sa dohnala ženička v rokoch. Tiež potrebovala za tými dverami niečo vybaviť. Bola odo mňa na dobré dva metre, a už som ju cítil.

Nebezpečenstvo bližšieho kontaktu som zažehnával cúvaním k stene. Nepomohlo.

Skúsil som polkrok doľava. Z hlboka som sa nadýchol po plytkom čuchovom prieskume, či je čistý vzduch aspoň na jeden jediný okamih. Bol!

Slováci, prosím vás, nesmrďte! Sprchujte sa aspoň raz denne a používajte dezodoranty! Kto to má s vami vydržať v týchto horúcich dňoch?

Obraciam sa na súčasnú i budúcu vládu, aby sa urýchlene vážne zaoberala legislatívnou úpravou spomínaného aktuálneho a obzvlášť nepríjemného problému! Paragrafovanie príslušného návrhu zákona prenechávam povolanejším, v každom prípade by mal vychádzať z nasledujúcich pravidiel:

 1. Slovák nesmie nikdy smrdieť.

 2. Slovák sa musí umývať tečúcou vodou aspoň raz denne.

 3. Slovák musí používať dostupné výrobky na zabránenie smrdenia.

 4. Slovák má nárok na kompenzáciu výdavkov spojených s nákupom prostriedkov proti smrdeniu v podobe daňových úľav. (Toto je obzvlášť dôležitá pasáž, bez ktorej sa môže časť verejnosti postaviť tvrdohlavo proti zákonu. Slovák bude radšej smrdieť, ako by mal voňať za peniaze. A o to nám predsa nejde.)

 5. Slovák, ktorý poruší tento zákon, bude odsúdený

  1. pri prvom porušení napomenutím

  2. pri druhom porušení zákazom umývania sa na dva týždne

  3. pri každom ďalšom porušení zákona sa trest z bodu 5.1 predlžuje o sedem kalendárnych dní. Horná hranica dĺžky trestu nebude stanovená.

Musíme byť nekompromisní! Nik nám tu nebude smrdieť len tak. Nenechajme si robiť hanbu pred zahraničnými turistami! Nesmieme ohrozovať náš stále čulejší turistický ruch! Veď čo povie taký Nemec, Poliak, Japonec či Maďar, keď sa ho doma opýtajú, akí sú tí Slováci? Povie: „Smradľaví!“ Radšej, nech o nás hovoria, že sme hlúpi, lakomí a nežičliví. To sa dá pri troške cviku zamaskovať aspoň na chvíľu.

Zároveň žiadam všetkých 150 čerstvých poslancov, aby sa tejto problematike venovali triezvo a zodpovedne a návrh zákona schválili bez snahy preferovať ktoréhokoľvek výrobcu parfumov a dezodorantov. Výrobcov žiadam, aby nelobovali a uľahčili tak plynulé a rýchle schválenie potrebnej právnej normy!

Verím, že k mojej iniciatíve za voňavých Slovákov sa pripoja všetci zodpovední občania, ktorým leží na srdci ovzdušie našich hromadných dopravných prostriedkov, divadiel, kín, obchodov i verejných priestranstiev!

Voňaniu zdar!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Matovič skokan mesiaca, Kiska nestúpa

Decembrový prieskum prekvapil najmä pri OĽaNO.


Už ste čítali?